Quadralite Atlas 600 TTL

Quadralite Atlas 600 TTL

Cena: 3355,00 zł
Koszty wysyłki od 12 zł
niedostępny

Atlas 600 TTL to pierwsza lampa studyjna Quadralite, która może współpracować z aparatami w trybie automatycznego pomiaru światła błyskowego TTL. Pozwala to na fotografowanie scen z dynamicznie zmieniającymi się warunkami oświetleniowymi, zarówno w studiu jak i poza nim. Maksymalna energia błysku jest równa 600Ws z możliwością niezwykle szerokiej jej regulacji w zakresie 8 stopni przysłony (1/1 – 1/256) – pozwala to dopasować moc błysku do niemal każdego tematu. Lampa zasilana jest z akumulatora i nie wymaga podłączenia do sieci elektrycznej, co sprzyja jej wszechstronnemu wykorzystaniu poza studiem fotograficznym. Możliwość synchronizacji błysku z krótkimi czasami otwarcia migawki pozwala używać dużych otworów przysłony i płytkiej głębi ostrości także przy silnym świetle zastanym. Atlas 600 TTL jest wyposażona we wbudowany odbiornik systemu radiowego sterowania Quadralite Navigator X. Dzięki takiemu rozwiązaniu do lampy nie trzeba podłączać dodatkowych odbiorników radiowych. Możliwe jest również wykorzystanie gniazda Jack 3.5mm i używanie jej z innego typu zdalnym wyzwalaczem.

Lampa Atlas 600 może być wykorzystywana z główką błyskową Atlas FH600 o mocy 600Ws. Jej zastosowanie pozwala na umieszczenie głowicy wraz z modyfikatorem światła np. na wysokim statywie, przy jednoczesnym pozostawieniu korpusu w zasięgu dłoni. Jeżeli sytuacja zdjęciowa będzie wymagała użycia mocniejszej lampy niż 600Ws, to istnieje też opcja na podłączenie dwóch lamp Atlas 600 do głowicy błyskowej Atlas FH1200 o mocy 1200Ws.

Lampa jest zasilana z litowo-jonowego akumulatora Atlas PowerPack o pojemności aż 8700mAh. W pełni naładowany wystarcza on na wykonanie do 500 błysków z pełną mocą. Jednostkę można wymieniać co pozwala na swobodną pracę nawet z dala od źródeł zasilania. Ładowanie akumulatora odbywa się poprzez dołączoną do lampy ładowarkę sieciową i trwa ok. 4 godzin.

Lampę daje się wykorzystywać z szeroką gamą modyfikatorów światła takich jak: czasze, softboxy i parasole dzięki mocowaniu akcesoriów typu Bowens. Mocowanie statywowe pozwala na regulację kąta nachylenia lampy i może być wykorzystywane z niemal wszystkimi statywami studyjnymi.

Najważniejsze cechy produktu:

- kompatybilna z systemami automatycznego pomiaru E-TTLII/i-TTL/ADI (synchronizacja z krótkimi czasami otwarcia migawki, korekta ekspozycji światła błyskowego, bracketing światła błyskowego, blokada ekspozycji, itd.) (tylko z Quadralite Navigator X)
- szeroka regulacja mocy błysku w przedziale 8 stopni przysłony w 25 krokach (od 1/1 do 1/256) co 1/3 stopnia EV
- zasilana z akumulatora o pojemności 8700mAh, który pozwala na wykonanie do 500 błysków z pełną mocą lampy
- niezwykle krótkie czasy trwania błysku sięgające nawet 1/10000s (t0.1, przy 1/256 mocy)
- stabilna temperatura barwowa błysku (5600K±200K)
- wbudowany odbiornik systemu Quadralite Navigator X oraz gniazdo odbiornika Quadralite Navigator
- funkcja błysku stroboskopowego i synchronizacji z krótkimi czasami ekspozycji
- możliwość wyzwalania błysku poprzez gniazdo synchronizacyjne typu Jack 3.5mm oraz fotocelę
- oświetlenie modelujące LED o mocy 10W
- aktywne chłodzenie (wbudowany wentylator)
- możliwość współpracy z głowicami błyskowymi Atlas FH600 oraz Atlas FH1200
- wyposażona w mocowanie akcesoriów typu Bowens

Sprzedawany zestaw zawiera:
- lampę Quadralite ATLAS 600 TTL
- oryginalne opakowanie

Gwarancja konsumencka: 2 lata

Maksymalna moc błysku: 600Ws
Liczba przewodnia (ISO100, czasza 7”, maks. mocy): 87m
Tryby błysku: TTL/M/Multi
Zakres regulacji mocy błysku: 8EV w krokach co 1/3EV 1/1 ~ 1/256 (600 ~ 2.5Ws)
Czas ładowania: ok. 0.01 ~ 2.5s
Temperatura barwowa błysku: 5600K ± 200K
Czas błysku t0.1: 1/220 przy maks. mocy, 1/10000s przy min. mocy
Synchronizacja błysku: Synchronizacja z krótkimi czasami migawki (HSS) do 1/8000s, na pierwszą lub drugą kurtynę migawki
Błysk stroboskopowy (Multi): do 100 błysków, 100Hz
Korekta ekspozycji światła błyskowego (FEC): ręczna, FEB: ±3 EV w kroku co 1/3 stopnia
Opóźnienie błysku: 0.01~30 sekund
Wyzwalanie błysku: wyzwalanie radiowe, fotocela, złącze Jack 3.5mm
Światło pilotujące: LED 10W
Kompatybilne systemy: Nikon z i-TTL (tylko przy wykorzystaniu nadajnika Quadralite Navigator X N lub zgodnego), Canon EOS z E-TTL II (tylko przy wykorzystaniu nadajnika Quadralite Navigator X C lub zgodnego), Sony ADI (tylko przy wykorzystaniu nadajnika Quadralite Navigator X S lub zgodnego)
Sterowanie bezprzewodowe: Optyczne (sterowanie błyskiem lampy Master), Radiowe (z wykorzystaniem nadajnika Navigator X)
Tryby pracy bezprzewodowej: Slave, Off
Grupy: Optyczne: 3 (A, B, C); Radiowe: 5 (A, B, C, D, E)
Zasięg pracy: optyczny: w pomieszczeniach zamkniętych: 12 – 15m, w przestrzeni otwartej: 8 – 10m; radiowy: 80m
Kanały: optyczne: 4; radiowe: 32
Chłodzenie: Aktywne (wentylator)
Zasilanie: akumulator Atlas PowerPack (11.1V/8700mAh)
Wydajność akumulatora: ok. 500 błysków o pełnej mocy
Złącza: Jack 3.5mm, Mini USB, port Navigator
Wymiary, waga: 220x245x125mm, 2.69kg (bez czaszy i palnika)
Dodaj komentarz do
Wpisz "abrakadabra" w pole obok:
10 9 8 7 6 5 4 3 2 1

Oblicz Ratę

* Rata wyliczona przez nasz kalkulator może się nieznacznie różnić od raty ustalonej przez bank. Obliczenia przeprowadzone za pomocą symulatora rat mają charakter orientacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66. § 1 kodeksu cywilneg.

Aparaty Cyfrowe, Canon, Case Logic, Kodak, Lowepro, Nikon, Panasonic, Pentax, Samsung, Sandisk, Sigma, Sony pamięci flash sandisk, flash sandisk, pamięci sandisk, cyfrówki Pentax, body Pentax, pentax obiektywy, aparaty cyfrowe pentax, cyfrówki Kodak, aparaty cyfrowe kodak, cyfrówki Nikon, Nikon body, lustrzanka nikon, aparaty cyfrowe nikon, cyfrówki Sony, Sony body, lustrzanka sony, aparaty cyfrowe canon, cyfrówki Canon, Canon body, lustrzanka canon, obiektywy canon, aparaty cyfrowe sony, cyfrówki Sigma, Sigma body, Sigma obiektywy, lustrzanka Samsung, body Samsung, kompakty Panasonic, cyfrówki Panasonic, torby Case Logic, pokrowce Case Logic, plecaki Case Logic, torby Lowepro, plecaki Lowepro, pokrowce Lowepro, pokrowce Delsey, obiektywy Tamron,