Nikon D3200 + 18-105 VR

Nikon D3200 + 18-105 VR

Cena: 1999,00 zł
Koszty wysyłki od 15 zł
Produkt niedostępny

http://rimex.nserwer.pl//RIMEX-SKLEP3/Pictures/Nikon/Nikon-logo.jpgPrzywołaj swoje wspomnienia dzięki wspaniałemu i łatwemu w obsłudze aparatowi D3200.

Ta wyposażona w matrycę CMOS o rozdzielczości 24,2 mln pikseli oraz zaawansowany mechanizm przetwarzania zdjęć EXPEED 3 firmy Nikon lustrzanka jednoobiektywowa umożliwia wykonywanie doskonałych zdjęć i nagrywanie filmów D-Movie w rozdzielczości Full HD.

Tryb podręcznika firmy Nikon ułatwia rozpoczęcie fotografowania, prezentując instrukcje pozwalające w kilku prostych krokach osiągnąć zdumiewające rezultaty. Przykładowe zdjęcia i instrukcje dadzą Ci pewność, że wykonujesz zdjęcia i filmy o wysokiej jakości zgodnie ze swoimi zamierzeniami.

D3200, fantastyczny aparat pozwalający uchwycić bogactwo szczegółów otaczającego świata, umożliwia nawet bezpośrednie przesyłanie zdjęć i filmów do telefonu komórkowego z systemem Android*, co pozwala na ich błyskawiczne udostępnianie.
Główne cechy:

-Fotografowanie przy użyciu lustrzanki cyfrowej to dla Ciebie nowość? Tryb podręcznika, dzięki przykładowym zdjęciom i jasnym instrukcjom, pokaże Ci, jak w kilku prostych krokach wykonać wspaniałe zdjęcia.

-Matryca CMOS w formacie DX o rozdzielczości 24,2 mln pikseli: ostre, szczegółowe zdjęcia dzięki matrycy CMOS o rozdzielczości 24,2 mln pikseli. Możesz przyciąć zdjęcie bez utraty jakichkolwiek szczegółów lub powiększyć je w celu uzyskania doskonałego wydruku.

-Czas na film: nagraj filmy, którymi zechcesz się podzielić, dzięki funkcji D-Movie. Duża matryca i wysoka czułość ISO aparatu umożliwiają rejestrowanie ostrych filmów Full HD (1080p) w dowolnym oświetleniu.

-Wysoka czułość ISO (od 100 do 6400): doskonałe zdjęcia przy słabym oświetleniu, ostre ujęcia szybko poruszających się obiektów. Aparat udostępnia opcję automatycznego ustawiania czułości ISO oraz możliwość rozszerzenia czułości do wartości 12 800 ISO.

-Wyjątkowo ostry 11-polowy autofokus: ciesz się szybkim i precyzyjnym autofokusem w całym kadrze, bez względu na to, czy fotografowany obiekt znajduje się z poza środkiem kadru, porusza się szybko lub zachowuje się całkowicie nieprzewidywalnie.

-Mobilny adapter bezprzewodowy: opcjonalny adapter WU-1a umożliwia udostępnianie zdjęć z aparatu D3200 bezpośrednio na smartfonie lub tablecie, a także sterowanie aparatem w sposób zdalny z poziomu telefonu komórkowego*.

-Mechanizm EXPEED 3: szybki i wydajny system przetwarzania obrazu firmy Nikon gwarantuje bardzo szybkie działanie, wyjątkowo wyraźne zdjęcia z doskonałą reprodukcją kolorów oraz ulepszone nagrywanie filmów.

-System rozpoznawania scenerii: pozwól aparatowi D3200 wykonać doskonałe zdjęcia. System rozpoznawania scenerii opracowany przez firmę Nikon starannie analizuje każde fotografowane ujęcie, a następnie koryguje ostrość, ekspozycję i balans bieli w celu uzyskania optymalnych rezultatów.

-Tryb zdjęć seryjnych z szybkością 4 kl./s: fotografuj wydarzenia z szybkością czterech klatek na sekundę — uchwyć ulotne ruchy i wyrazy twarzy dokładnie we właściwym momencie.

-Menu retuszu zdjęć: ulepszaj zdjęcia już w aparacie, korzystając z szeregu narzędzi i efektów. Narzędzia retuszu obejmują funkcje zmiany rozmiaru, szybkiego retuszu i prostowania. Dostępne efekty to między innymi Kolor selektywny, Szkic kolorowy i Efekt miniatury, dzięki któremu odległe obiekty wyglądają jak modele w skali.

-Aktywna funkcja D-Lighting: więcej szczegółów w warunkach oświetlenia o wysokim kontraście. Aktywna funkcja D-Lighting firmy Nikon automatycznie rejestruje szczegóły w ciemnych i jasnych obszarach kadru, zapewniając doskonałej jakości zdjęcia o naturalnym kontraście.

-Inteligentny autofokus na potrzeby filmów: ciesz się trybem ciągłego autofokusa podczas nagrywania filmów D-Movie. Tryb ciągłego AF (AF-F) i AF ze śledzeniem obiektu pozwalają zachować ostrość nawet w przypadku szybko poruszających się obiektów. AF z priorytetem ostrości twarzy to doskonałe rozwiązanie w przypadku rejestrowania zdarzeń, w trakcie których chcesz się zrelaksować i pozwolić aparatowi na ustawianie ostrości twarzy.

-Rozbudowane opcje nagrywania filmów: możesz nagrywać filmy Full HD (1080p) z szybkością 30p, 25p i 24p; aparat może współpracować z opcjonalnym mikrofonem stereofonicznym Nikon ME-1. Wbudowane w aparacie funkcje edycji pozwalają wykonywać takie działania, jak ustawianie początku i końca filmu. Złącze mini HDMI umożliwia odtwarzanie na telewizorze HDTV.

-Obiektywy NIKKOR: legendarne obiektywy NIKKOR firmy Nikon pozwalają na wykonywanie zdjęć o żywych kolorach, doskonałym kontraście i krystalicznych szczegółach oraz eksperymentowanie z efektami filmowymi. Używaj jasnych obiektywów do wykonywania oszałamiających portretów, mikrosoczewek do zbliżeń, a teleobiektywów do fotografowania odległych obiektów.

-Radość korzystania: lekki korpus i doskonała ergonomia aparatu D3200 sprawiają, że fotografowanie staje się przyjemnością. Bezpieczny pasek pozwala wygodnie nosić aparat. Dedykowane przyciski jednopozycyjne często używanych funkcji, np. funkcji nagrywania filmów D-Movie czy podglądu na żywo, umożliwiają swobodne fotografowanie.
Nikon Nikkor AF-S DX 18-105 mm f/3.5-5.6G ED VR

Cechy charakterystyczne:
Doskonały standardowy zoom przeznaczony wyłącznie dla lustrzanek Nikon z matrycą DX.
Nominalny zakres ogniskowych: 18-105 mm.
Ekwiwalent ogniskowych po podłączeniu do lustrzanki Nikon z matrycą DX: 27-157.5 mm.
Wbudowany system redukcji wibracji VR II.
Konstrukcja optyczna: 15 elementów w 11 grupach.
1 soczewka asferyczna.
1 soczewka ED.
Ultradźwiękowy napęd SWM.
Maksymalna skala odwzorowania: 1:5.
Minimalna odległość ostrzenia: 45 cm.
Średnica mocowania filtra: 67 mm.
Przysłona: 7 listków.
Waga: 450 g.


Nikon AF-S DX Nikkor 18-105 mm f/3.5-5.6G ED VR to wysokiej klasy, wszechstronny standardowy zoom z serii DX. Współpracuje tylko i wyłącznie z lustrzankami cyfrowymi z matrycą APS-C (DX). Pole widzenia obiektywu wynosi od 76.5 do 15.4 stopnia. Zakres ogniskowych to 27 - 157.5 mm (ekwiwalent dla małego obrazka), co stanowi najczęściej używane wartości ogniskowych, pozwalające fotografować zarówno szeroko ujęte krajobrazy, architekturę, jak i bliskie portrety. Obiektyw został opracowany jako partner dla zaawansowanej lustrzanki D90, jednak niezwykła uniwersalność, a przede wszystkim bardzo wysoka jakość optyczna tej konstrukcji sprawiają, że AF-S DX Nikkor 18-105 mm f/3.5-5.6G ED VR można z powodzeniem wykorzystywać nawet z korpusami klasy półprofesjonalnej.

Nikon AF-S DX Nikkor 18-105 mm f/3.5-5.6G ED VR został wyposażony w system stabilizacji obrazu VR II, który wydłuża czas fotografowania z ręki do 4 EV. System stabilizacji jest niezwykle przydatny podczas fotografowania w słabszych warunkach oświetleniowych, gdy nie mamy możliwości skorzystania ze statywu a pragniemy uniknąć fotografowania z wysokimi ekwiwalentami czułości ISO.

Konstrukcja optyczna składa się z 15 soczewek w 11 grupach, w tym 1 soczewka asferyczna minimalizująca dystorsję, szczególnie przy brzegach kadru. Dodatkowo wykorzystano 1 element ED (Extra low Dispersion), który redukuje aberrację chromatyczną i zapewnia bardzo dobrą rozdzielczość i wysoki kontrast. Przednia soczewka pozostaje nieruchoma podczas ustawiania ostrości, co bardzo ułatwia korzystanie z filtrów (w szczególności polaryzacyjnych i połówkowych). Doskonałe właściwości przy pracy pod światło zapewniają wielowarstwowe powłoki przeciwodblaskowe SIC (Super Integrating Coating). Minimalna odległość ostrzenia wynosi tylko 45 cm.

Wbudowany pierścieniowy napęd SWM umożliwia pełną współpracę AF także z aparatami Nikon D40, D40x, D60, D3000 oraz D5000, które nie posiadają własnego napędu.


Symbol AF-S oznacza obiektywy z wbudowanym super cichym napędem SWM (Silent Wave Motor). Silnik ten dokonuje zamiany fali ultradźwiękowej na energię obracającą elementy ustawiające ostrość. Umożliwia on szybkie, precyzyjne i bezgłośne ustawianie ostrości. Oczywiście SWM pozwala na ostrzenie ręczne bez konieczności zmiany trybu pracy.


Seria G to obiektywy o kompaktowej i lekkiej budowie. W odróżnieniu od serii D, brak w nich pierścienia przysłony (jest ona sterowana z poziomu korpusu). Oznacza to, że obiektywy G nie współpracują z manualnymi korpusami. Tak samo jak seria D, posiadają jednak wbudowany mikrokomputer, który przekazuje informację o dległości pomiędzy fotografowanym obiektem a aparatem, co umożliwia przestrzenny (3D Matrix Metering) pomiar matrycowy oraz przestrzenne (3D Multi-Sensor Balanced Fill-Flash) wielopolowe zrównoważenie błysku wypełniającego.

Producent: Nikkor
Nazwa: AF-S 18-105 mm f/3.5-5.6 VR DX ED
Typ obiektywu: Uniwersalny zoom
Rodzaj mocowania: Nikon
Konstrukcja obiektywu: 15 elementów / 11 grup
Ilość listków przysłony: 7
Wbudowany stabilizator obrazu: tak
Zakres ogniskowych [mm]: 18-105
Światło: f/3,5-5,6
Minimalna wartość przysłony: 36
Minimalna odległość ustawienia ostrości [m]: 0,45
Powiększenie maksymalne: 1:5
Kąt widzenia obiektywu: 76-15,20°
Tryb makro: nie
Średnica filtra [mm]: 67
Wymiary obiektywu [mm]: 76 x 89
Ciężar obiektywu [g]: 450

Typ Cyfrowa lustrzanka jednoobiektywowa
Mocowanie obiektywu Mocowanie F (ze stykami AF) firmy Nikon
Kąt widzenia Około 1,5x długości ogniskowej obiektywu (odpowiednik formatu małoobrazkowego 35 mm, format Nikon DX)
Efektywne piksele 24,2 mln
Matryca CMOS 23,2 x 15,4 mm
Całkowita liczba pikseli 24,7 mln
System usuwania kurzu Czyszczenie matrycy, zbieranie danych porównawczych dla funkcji usuwania kurzu (wymaga opcjonalnego programu Capture NX 2)
Rozmiar obrazu (w pikselach) 6016 x 4000 (duży), 4512 x 3000 (średni), 3008 x 2000 (mały)
Format plików NEF (RAW): kompresja 12-bitowa, JPEG: zgodność z podstawowym formatem JPEG; ustawienia dla opcji kompresji: fine (około 1: 4), normal (około 1: 8) i basic (około 1: 16), NEF (RAW) + JPEG: pojedyncze zdjęcia zapisywane jednocześnie w formatach NEF (RAW) i JPEG
System Picture Control Ustawienia: Standardowe, Neutralne, Żywe, Monochromatyczne, Portret i Krajobraz; możliwość modyfikowania wybranych opcji Picture Control
Nośnik Karta pamięci SD (Secure Digital) oraz karty pamięci SDHC i SDXC zgodne ze standardem UHS-I
System plików DCF (Design Rule for Camera File System) 2.0, DPOF (Digital Print Order Format), Exif (Exchangeable Image File Format for Digital Still Cameras) 2.3, PictBridge
Wizjer Wizjer z poziomu oka z pentagonalnym układem luster
Pokrycie kadru Około 95% w poziomie i 95% w pionie
Powiększenie Około 0,8x (obiektyw 50 mm f/1,4 ustawiony na nieskończoność, -1,0 dptr.)
Dystans widzenia całej matówki 18 mm (–1,0 dptr., licząc od środka wizjera)
Korekcja dioptrażu od –1,7 do +0,5 dptr.
Matówka BriteView Clear Matte Mark VII typu B
Lustro Szybkopowrotne
Przysłona obiektywu Samopowrotna, sterowana elektronicznie
Współpracujące obiektywy Autofokus dostępny z obiektywami AF-S i AF-I. Funkcja autofokusa nie jest dostępna z innymi obiektywami typu G i D, obiektywami AF (NIKKOR IX oraz obiektywy dla F3AF nie są obsługiwane) oraz obiektywami AI-P. Obiektywów bez procesora można używać w trybie M, ale nie działa wówczas pomiar ekspozycji aparatu. Wskaźnik ustawienia ostrości może być używany z obiektywami o maksymalnej przysłonie f/5,6 lub większej.
Typ migawki Sterowana elektronicznie, szczelinowa o pionowym przebiegu szczeliny w płaszczyźnie ostrości
Czasy otwarcia Od 1/4000 s do 30 s w krokach co 1/3 EV; czas B (bulb; wymaga opcjonalnego bezprzewodowego pilota zdalnego sterowania ML-L3)
Czas synchronizacji błysku z migawką X = 1/200 s; synchronizacja dla czasu otwarcia migawki 1/200 s lub dłuższego
Tryb wyzwalania migawki Zdjęcia pojedyncze, seryjne, samowyzwalacz, zdalne wyzwolenie z opóźnieniem, natychmiastowe zdalne wyzwolenie, cicha migawka
Szybkość rejestrowania zdjęć Maksymalnie 4 kl./s (ręczne ustawianie ostrości, tryb ekspozycji M lub S, czas otwarcia migawki 1/250 s lub krótszy, a dla pozostałych ustawień wprowadzone wartości domyślne)
Samowyzwalacz 2 s, 5 s, 10 s, 20 s; od 1 do 9 zdjęć
Pomiar ekspozycji System pomiaru ekspozycji TTL korzystający z 420-pikselowego czujnika RGB
Metoda pomiaru ekspozycji Pomiar matrycowy: 3D Color Matrix II (obiektywy typu G i D); Color Matrix II (pozostałe obiektywy z procesorami) Pomiar centralnie ważony: przypisanie 75% wagi pomiaru do obszaru o średnicy 8 mm w środku kadru Pomiar punktowy: pomiar z obszaru o średnicy 3,5 mm (około 2,5% powierzchni kadru) na środku wybranego pola AF
Zakres (ISO 100, obiektyw f/1,4, 20°C) Pomiar matrycowy lub centralny: 0–20 EV Pomiar punktowy: 2–20 EV
Sprzężenie światłomierza CPU
Tryb Tryby automatyczne (automatyczny, tryb ogólny — błysk wyłączony), programy tematyczne (Portret, Krajobraz, Dziecko, Zdjęcia sportowe, Makro, Portret nocny), automatyka programowa z fleksją programu (P), automatyka z preselekcją czasu (S), automatyka z preselekcją przysłony (A), manualny (M)
Kompensacja ekspozycji Od -5 do +5 EV w krokach co 1/3 EV
Blokada ekspozycji Blokada zmierzonej wartości natężenia światła przyciskiem AE-L/AF-L.
Czułość ISO (Indeks zalecanych ekspozycji) Od ISO 100 do ISO 6400 w krokach co 1 EV; można również ustawić wartość o około 1 EV powyżej wartości ISO 6400 (odpowiednik ISO 12 800); dostępne automatyczne ustawianie czułości ISO
Aktywna funkcja D-Lighting Włączona, wyłączona
Autofokus Moduł czujnika autofokusa Nikon Multi-CAM 1000 z detekcją fazową TTL, 11 polami AF (w tym 1 pole krzyżowe) i diodą wspomagającą AF (zasięg około 0,5–3 m)
Zakres czułości Od -1 do +19 EV (ISO 100, 20°C)
Silnik ustawiania ostrości Autofokus (AF): pojedynczy AF (AF-S); tryb ciągłego AF (AF-C); automatyczny dobór AF-S/AF-C (AF-A); wyprzedzające śledzenie ostrości włączane automatycznie przy zmianie stanu fotografowanego obiektu Ręczne ustawianie ostrości (MF): można korzystać z elektronicznego wskaźnika ostrości
Punkt ostrości Możliwość wyboru jednego z 11 pól ostrości
Tryb pola AF Pojedynczy punkt AF, AF z dynamicznym wyborem pola, automatyczny wybór pola AF, śledzenie 3D (11 punktów)
Blokada ostrości Ustawienie ostrości można zablokować, naciskając przycisk AE-L/AF-L lub naciskając spust migawki do połowy (w trybie pojedynczego autofokusa)
Wbudowana lampa błyskowa W programach tematycznych Automatyczny, Portret, Dziecko, Makro i Portret nocny: automatyka lampy błyskowej z automatycznym podnoszeniem: P, S, A, M: manualne podnoszenie lampy za pomocą przycisku
Liczba przewodnia Ok. 12/39, 13/43 w trybie manualnym (m/stopy, ISO 100, 20°C)
Sterowanie błyskiem TTL: Sterowanie lampą w trybie i-TTL za pomocą 420-pikselowego czujnika RGB możliwe dla wbudowanej lampy błyskowej oraz lamp SB-910, SB-900, SB-800, SB-700, SB-600 i SB-400; zrównoważony błysk wypełniający i-TTL dla cyfrowych lustrzanek jednoobiektywowych używany z matrycowym lub centralnie ważonym pomiarem ekspozycji; standardowy błysk i-TTL dostępny z pomiarem punktowym
Tryb lampy błyskowej Automatyczny, automatyczny z redukcją efektu czerwonych oczu, automatyczna synchronizacja z długimi czasami ekspozycji, automatyczna synchronizacja z długimi czasami ekspozycji i redukcją efektu czerwonych oczu, błysk wypełniający, redukcja efektu czerwonych oczu, synchronizacja z długimi czasami ekspozycji, synchronizacja z długimi czasami ekspozycji i redukcją efektu czerwonych oczu oraz synchronizacja na tylną kurtynę migawki i synchronizacja na tylną kurtynę migawki z długimi czasami ekspozycji, wyłączony
Kompensacja błysku Od –3 do +1 EV w krokach co 1/3 EV
Wskaźnik gotowości lampy Świeci po pełnym naładowaniu wbudowanej lub opcjonalnej lampy błyskowej, miga po wyzwoleniu błysku z pełną mocą.
Sanki mocujące Standardowe gniazdo gorącej stopki ISO 518 ze stykami synchronizacji i danych oraz blokadą zabezpieczającą
Kreatywny System Oświetlenia firmy Nikon (CLS) Obsługa zaawansowanego bezprzewodowego systemu oświetlenia w przypadku użycia lampy błyskowej SB-910, SB-900, SB-800 lub SB-700 jako lampy sterującej oraz lamp zdalnych SB-600 lub SB-R200 albo wyzwalacza SU-800 w roli sterownika; informowanie o temperaturze barwowej błysku obsługiwane w przypadku wszystkich lamp błyskowych zgodnych z systemem CLS
Gniazdo synchronizacyjne Adapter z gniazdem synchronizacyjnym AS-15 (dostępny oddzielnie)
Balans bieli Automatyczny, światło żarowe, światło jarzeniowe (7 typów), światło słoneczne, lampa błyskowa, pochmurno, cień, pomiar manualny, wszystkie z dokładną regulacją oprócz pomiaru manualnego
Tryb podglądu na żywo — silnik ustawiania ostrości Autofokus (AF): pojedynczy AF (AF-S); tryb ciągłego AF (AF-F) Ręczne ustawianie ostrości (MF)
Tryb podglądu na żywo — tryb pola AF AF z priorytetem twarzy, szerokie pole AF, normalne pole AF, śledzenie obiektów w ruchu AF
Autofokus AF z detekcją kontrastu w dowolnej części kadru (aparat automatycznie wybiera pole AF po włączeniu opcji AF z priorytetem twarzy lub opcji śledzenia obiektów w ruchu AF)
Film — automatyczne wybieranie scenerii Dostępne w trybach automatyki i automatyki z wyłączeniem błysku
Film — pomiar ekspozycji Pomiar ekspozycji TTL korzystający z matrycy głównej
Film — metoda pomiaru Pomiar matrycowy
Film — rozmiar klatki (w pikselach) oraz liczba klatek na sekundę 1920 x 1080, 30p (progresywnie)/25p/24p, (dobre)zwiększone/normalne 1280 x 720, 60p/50p, (dobre)zwiększone/normalne 640 x 424, 30p/25p; (dobre)zwiększone/normalne szybkości: 30p (rzeczywista szybkość 29,97 kl./s) oraz 60p (rzeczywista szybkość 59,94 kl./s) są dostępne w trybie wideo NTSC. Szybkość 25p i 50p jest dostępna, gdy jako tryb wideo wybrano PAL. Rzeczywista szybkość fotografowania przy wyborze 24p wynosi 23,976 kl./s.
Film — format plików MOV
Film — kompresja wideo H.264/MPEG-4 AVC
Film — format zapisu audio Liniowy PCM
Film — zapis dźwięku Wbudowany mikrofon monofoniczny lub zewnętrzny mikrofon stereofoniczny; możliwość regulowania czułości
Film — czułość ISO Od ISO 200 do 6400; można również ustawić wartość o około 1 EV powyżej wartości ISO 6400 (odpowiednik ISO 12 800)
Monitor Wyświetlacz LCD z matrycą TFT o przekątnej 7,5 cm (3 cale) i rozdzielczości około 921 000 punktów (VGA) z kątem oglądania 160°, około 100-procentowym pokryciem kadru i regulacją jasności
Odtwarzanie Odtwarzanie pełnoekranowe lub widok miniatur (4, 9 lub 72 zdjęcia oraz kalendarz), powiększenie w trybie odtwarzania, odtwarzanie filmów, pokaz slajdów obejmujący zdjęcia i filmy, wyświetlanie histogramów, wysokie światła, automatyczne obracanie zdjęć i wprowadzanie komentarzy do zdjęć (o maksymalnej długości 36 znaków)
Funkcje retuszu Funkcja D-Lighting, redukcja efektu czerwonych oczu, przycinanie, monochromatyczne, balans kolorów, nakładanie zdjęć, zmiana wielkości, przetwarzanie RAW (dostępna funkcja D-lighting), efekty filtra (Skylight, Ocieplenie, Wzmocnienie czerwonego, Wzmocnienie zielonego, Wzmocnienie niebieskiego, Efekt rozbłysku i Zmiękczenie), efekt miniatury, szybki retusz, prostowanie, kontrola dystorsji, rybie oko, korekcja kształtu, kolorowy kontur, kolor selektywny, bezpośrednie porównanie, edycja filmu (wybór początku/końca, zapis wybranej klatki)
USB Złącze USB o dużej szybkości
Wyjście wideo NTSC, PAL
Wyjście HDMI Złącze mini HDMI, typ C
Gniazdo akcesoriów Przewód zdalnego sterowania: MC-DC2 (dostępny osobno) Odbiornik GPS: GP-1 (dostępny osobno)
Wejście dźwięku Stereofoniczne typu minijack (średnica 3,5 mm)
Języki menu Angielski, arabski, chiński (tradycyjny i uproszczony), czeski, duński, fiński, francuski, grecki, hindi, hiszpański, holenderski, indonezyjski, japoński, koreański, niemiecki, norweski, polski, portugalski (Portugalia i Brazylia), rosyjski, rumuński, szwedzki, tajski, turecki, ukraiński, węgierski, włoski
Akumulator Jeden akumulator jonowo-litowy EN-EL14
Zasilacz sieciowy Zasilacz sieciowy EH-5b; wymaga złącza zasilania EP-5A (dostępne oddzielnie)
Gniazdo mocowania statywu 1/4 cala (ISO 1222)
Wymiary (szer. x wys. x gł.) Około 125 x 96 x 76,5 mm
Masa Ok. 505 g z akumulatorem i kartą pamięci, ale bez pokrywki bagnetu korpusu; ok. 455 g (sam korpus)
Temperatura Od 0 do 40°C
Wilgotność Poniżej 85% (bez kondensacji)
Dostarczane akcesoria
Akumulator jonowo-litowy EN-EL14 (z pokrywką styków)
ładowarka MH-24
pasek aparatu AN-DC3
kabel audio-wideo EG-CP14
kabel USB UC-E17
pokrywka okularu DK-5
pokrywka sanek mocujących BS-1
gumowa muszla oczna DK-20
pokrywka bagnetu korpusu BF-1B
płyta CD-ROM z pakietem oprogramowania ViewNX 2
płyta CD z instrukcją obsługi
Dodaj komentarz do
Wpisz "abrakadabra" w pole obok:
10 9 8 7 6 5 4 3 2 1

Oblicz Ratę

* Rata wyliczona przez nasz kalkulator może się nieznacznie różnić od raty ustalonej przez bank. Obliczenia przeprowadzone za pomocą symulatora rat mają charakter orientacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66. § 1 kodeksu cywilneg.

Aparaty Cyfrowe, Canon, Case Logic, Kodak, Lowepro, Nikon, Panasonic, Pentax, Samsung, Sandisk, Sigma, Sony pamięci flash sandisk, flash sandisk, pamięci sandisk, cyfrówki Pentax, body Pentax, pentax obiektywy, aparaty cyfrowe pentax, cyfrówki Kodak, aparaty cyfrowe kodak, cyfrówki Nikon, Nikon body, lustrzanka nikon, aparaty cyfrowe nikon, cyfrówki Sony, Sony body, lustrzanka sony, aparaty cyfrowe canon, cyfrówki Canon, Canon body, lustrzanka canon, obiektywy canon, aparaty cyfrowe sony, cyfrówki Sigma, Sigma body, Sigma obiektywy, lustrzanka Samsung, body Samsung, kompakty Panasonic, cyfrówki Panasonic, torby Case Logic, pokrowce Case Logic, plecaki Case Logic, torby Lowepro, plecaki Lowepro, pokrowce Lowepro, pokrowce Delsey, obiektywy Tamron,