Eizo SX2462W - BK (czarny) + MAGIX Photo & Graphic Designer 7 PL

Eizo SX2462W - BK (czarny) + MAGIX Photo & Graphic Designer 7 PL

Cena: 3499,00 zł
Koszty wysyłki od 12 zł
niedostępny

Gratis do monitora program Magix Photo & Graphic Designer 7

Eizo SX2462W z podstawą Height Adjustable

Obserwuj, jak twoje kreatywne pomysły przybierają bardzo rzeczywistą postać na ekranie monitora SX2462W, bardziej rzeczywistą niż mogłeś się spodziewać – dzięki 16-bitowemu przetwarzaniu informacji o kolorze oraz szerokiej przestrzeni barwnej.

rozdzielczość naturalna - 1920 × 1200 | współczynnik kontrastu - 850:1 | jasność - 270 cd/m² | kąty widzenia - 178° w pionie i w poziomie | złącza sygnałowe DVI-I i DisplayPort | 5-letnia gwarancja w systemie door-to-door


Szeroka przestrzeń barwna

Zakres odcieni możliwych do odwzorowania kolorów w modelu SX2462W pokrywa nawet 98% przestrzeni AdobeRGB. Możliwe jest więc wyświetlenie zdecydowanej większości barw, np. fotografii wykonanych za pomocą urządzeń obsługujących przestrzeń AdobeRGB. Dodatkowo, monitor potrafi również pracować w trybie sRGB, wyświetlając zakres z węższej, ale równie często używanej przestrzeni barw. Sprawia to, że kolory z palety sRGB, wykorzystywane np. przy projektowaniu aplikacji webowych lub obróbce fotografii wykonanych aparatami w trybie sRGB, są wyświetlane dokładnie tak, jak być powinny.

Trzy złącza sygnałowe

Istnieje możliwość podłączenia nawet trzech komputerów korzystając ze złącza D-Sub (analogowego), DVI-D (cyfrowego) i DisplayPort (cyfrowego). DisplayPort to złącze najnowszej generacji, umożliwia transmisję cyfrowego sygnału audio i video poprzez pojedynczy, szerokopasmowy kabel na dystansie do 15 m, bez oznak degradacji sygnału.

Jednoczesne wyświetlanie kolorów z palety 10-bitowej

FlexScan SX2462W korzysta z 12-bitowej tablicy LUT z paletą 68 miliardów odcieni, z czego wyświetlanych jest 16.7 milionów (sygnał 8-bitowy) najbliższych oryginałom kolorów. Monitor wykorzystuje 16-bitowe przetwarzanie informacji o kolorach, dzięki czemu wyświetlane szarości są gładkie, bez gradientu. Wykorzystując złącze DisplayPort monitor otrzymuje 10-bitową informację o kolorze*, co oznacza, że jednocześnie może być przetwarzana informacja aż 1 miliardzie kolorów! To o… 64 razy więcej niż w przypadku 16.7-milionowej palety barw, jaką oferuje sygnał 8-bitowy.
*Konieczna jest karta graficzna i oprogramowanie, obsługujące 10-bitowy sygnał.


12-bitowa korekcja krzywej gamma, 16-bitowe przetwarzanie informacji o kolorze

Najnowsze układy elektroniczne EIZO mają zaszytą 12-bitową tabelę barw LUT, dzięki czemu do wyświetlania wybieranych jest 16,7 miliona najbardziej odpowiednich odcieni z palety 68 miliardów. Informacja o kolorze przetwarzana jest z 16-bitową precyzją. Sprawia to, że osiąga się większą ilość detali, dokładniejsze i bardziej precyzyjne odwzorowanie barw, szczególnie w ciemnych, zbliżonych do czerni partiach. Co więcej, przy użyciu złącza Display-Port możliwe jest dostarczenie do monitora sygnału z 10-bitową* informacją o kolorze (ponad miliard odcieni). Rezultatem jest obraz o bardzo płynnych przejściach pomiędzy odcieniami.
* Wymagane jest użycie karty graficznej oraz oprogramowania, umożliwiającego pracę z 10-bitowym sygnałem.
Każdy kolor wyświetlany na monitorze – od najgłębszej czerni, do bieli – uzyskiwany jest z odpowiedniego mieszania trzech barw podstawowych: czerwieni, zieleni i niebieskiego. Bardzo istotną cechą jest takie sterowanie pikselami, aby nie dopuścić do sytuacji, w której nastąpi dominacja którejś z barw podstawowych.
Aby uzyskać efekt idealnego odwzorowania przejść tonalnych wymagane jest wykonanie dla każdej z barw podstawowych tzw. korekcji krzywej gamma. Zajmuje się tym elektronika sterująca monitora, a dzięki niej możliwe jest odwzorowanie wszystkich kolorów przesyłanych przez kartę graficzną, bez przebarwień czy utraty poszczególnych odcieni.

Precyzyjna kontrola kolorów

Menu ekranowe OSD udostępnia możliwość regulacji takich parametrów wyświetlania, jak jasność, współczynnik gamma, nasycenie, odcień, wzmocnienie. Temperatura barw może być regulowana w zakresie od 4 000 do 10 000 K ze skokiem co 500 K. Wartości wzmocnienia, nasycenia oraz odcienia można ustawiać oddzielnie dla każdej składowej, a dodatkowo dostępna jest niezależna regulacja 6-ciu kolorów, pozwalająca na korektę nie tylko barw podstawowych (czerwony, zielony, niebieski), ale również barw dopełniających (cyan, magenta, żółty).

Efektywniejsza kalibracja programowa

W kreatywnej pracy nad projektem, ważną rolę odgrywa kalibracja programowa, która umożliwia otrzymanie dokładnych wartości kolorów. W przypadku modeli serii FlexScan SX, rozszerzone funkcje dostosowywania kolorów dostępne są już z poziomu menu OSD. Oznacza to, że każda kalibracja programowa pomoże osiągnąć bardzo precyzyjną gradację skali szarości i wyświetlić detale w ciemnych obszarach ekranu dokładniej.

Dla entuzjastów cyfrowej fotografii firma EIZO przygotowała specjalną propozycję. Zestaw EasyPIX umożliwia stworzenie prostego systemu zarządzania kolorem, nawet użytkownikom nie posiadającym wiedzy z tego zakresu.

Eizo EasyPix to kompletny zestaw do kalibracji i tworzenia profili ICC dla monitorów LCD Eizo. W skład zestawu wchodzi kolorymetr podłączany do komputera poprzez interfejs USB i oprogramowanie do kalibracji. Oprogramowanie pozwala na dobór właściwej: jasności, temperatury bieli, współczynnika krzywej Gamma. Zestaw umożliwia pomiar światła na stanowisku pracy i na podstawie tych danych, kalibrację monitora. Stworzony profil będzie udostępniony aplikacji, w której obrabiane są zdjęcia, dzięki czemu obraz widziany na monitorze będzie bardzo zbliżony kolorystycznie do wydruku. Oprogramowanie jest bardzo intuicyjne - przeprowadzi użytkownika krok po kroku przez cały proces kalibracji, udzielając niezbędnych wskazówek.

Aplikacja współpracuje z: Windows XP/Vista oraz Apple Mac.


Krótko i długoterminowa stabilizacja jasności

Stały poziom jasności jest kluczowym czynnikiem dla uzyskania dokładnego odwzorowania barw. Jednakże zupełnie normalną jest sytuacja, że lampy podświetlenia zmieniają parametry swojej pracy mniej więcej przez około dwie godziny od uruchomienia. Dalsze zmiany w temperaturze otoczenia spowodować mogą fluktuacje poziomu jasności. Podobny wpływ ma nieunikniona degradacja świetlówek w dłuższym okresie czasu. Opatentowana przez EIZO technologia wykorzystuje dodatkowo wbudowany w tylnią ściankę panelu LCD sensor optyczny i dedykowane układy elektroniczne w celu przeciwdziała tego typu wahaniom poziomu jasności. Ma to również wpływ na przedłużenie żywotności produktu.
W nowych modelach, oprócz bieżącej kontroli jasności dodatkowy czujnik mierzy również poziom temperatury otoczenia, automatycznie sterując matrycą tak, by uzyskać stały i niezmienny w czasie poziom jasności oraz odcieni kolorów.

Ergonomiczna stopka

Zastosowana w tym modelu stopka pozwala na regulację wysokości monitora w granicach 82 mm, obrót o 40° w pionie oraz 70° w poziomie. Możliwy jest również obrót panelu o 90° i praca w pozycji portretowej.

Optymalna jasność z Auto EcoView

Funkcja ta wykorzystując czujnik optyczny umieszczony na przedniej ściance mierzy na bieżąco poziom oświetlenia zewnętrznego, a współpracująca z nim elektronika tak steruje jasnością monitora, by obraz nigdy nie był zbyt jasny lub zbyt ciemny. Dzięki temu zmniejsza się zmęczenie wzroku, poprawia ergonomia pracy, a jednocześnie możliwe jest zmniejszenie zużycia energii.
Większość tego typu rozwiązań korzysta z jednego punktu odniesienia. EIZO Auto EcoView wykorzystuje dwa punkty referencyjne – dla silnie i słabo oświetlonych pomieszczeń. Dzięki temu elektronika monitora może idealnie dostosować poziom jasności zarówno w jasnych, jak i ciemnych pomieszczeniach. Funkcję tę można wyłączyć, korzystając z menu OSD monitora.
W starszych modelach dostępne jest narzędzie o podobnej funkcjonalności, lecz o nieco mniejszych możliwościach o nazwie Bright Regulator.

Symulacja zaburzeń postrzegania koloru

Coraz ważniejszym zagadnieniem dla projektantów jest możliwość takiego wyświetlania obrazu, który symulować będzie sposób widzenia osób z zaburzeniami postrzegania koloru: protanopią i deuteranopią. Symulację taką, przeprowadzaną w czasie rzeczywistym dla każdego rodzaju obrazów, umożliwiają wybrane monitory EIZO z serii FlexScan i ColorEdge. Przełączanie się w tryb symulacji postrzegania obrazu przez osoby z zaburzeniami rozpoznawania kolorów dokonywane jest z wykorzystaniem dołączonego oprogramowania UniColor Pro.
Szacuje się, że na całym świecie na zaburzenia postrzegania kolorów cierpi ponad 200 milionów ludzi. Najczęściej spotykane są: protanopia (czyli wada wzroku polegająca na nierozpoznawaniu barwy czerwonej lub myleniu jej z barwą zieloną. Objawia się obniżeniem percepcji jaskrawości barwy czerwonej, pomarańczowej i żółtej. Ponadto, percepcja jaskrawości może być obniżona do stopnia, w którym czerwony staje się ciemno szarym, wręcz czarnym kolorem. Brak jest również percepcji składowej czerwonej, co prowadzi do odbioru różu i fioletu jako niebieski. Wada ta dotyczy około 1% mężczyzn i 0,02% kobiet i wynika z całkowitego braku czopków – światłoczułych receptorów siatkówki oka – reagujących na barwę czerwoną) oraz deuteranopia (wada wzroku polegająca na nierozpoznawaniu barwy zielonej lub myleniu jej z barwą czerwoną. Objawia się to brakiem rozróżnienia koloru czerwonego, pomarańczowego, żółtego i zielonego. Percepcja jaskrawości nie zmienia się. Występuje za to brak rozróżnienia w percepcji składowych czerwonej i zielonej, co prowadzi do odbioru fioletu i morskiego jako ten sam kolor. Podobnie jak protanopia, wada ta dotyczy około 1 % mężczyzn oraz 0,01% kobiet. Jest wynikiem braku czopków reagujących na barwę zieloną. Nazwa „daltonizm” pochodzi od angielskiego chemika Johna Daltona, który w 1794 r. na własnym przypadku opublikował jej opis).
Możliwość symulacji zaburzeń postrzegania kolorów jest szczególnie istotna podczas projektowania różnego rodzaju infografiki, piktogramów, materiałów informacyjnych itp.

Funkcja FineContrast - definiowanie trybów pracy

Do różnych zastosowań potrzebne są różne parametry wyświetlanego obrazu – przy pracy z tekstem korzystniejszy dla wzroku jest niższy poziom jasności, gdzie podczas korzystania z materiałów video lepsze rezultaty daje wysoki jej poziom. Każdorazowa regulacja tych parametrów jest jednak dość uciążliwa. W monitorach EIZO wprowadzono funkcję Fine Contrast, czyli predefiniowane dla różnych zastosowań tryby pracy. W zdecydowanej większości modeli monitorów EIZO dostępnych jest pięć trybów pracy: Text, Picture, Movie, Custom, RGB. Jednak w modelach zaawansowanych, można wybrać tryb pracy umożliwiający wyświetlenie obrazu w sposób, jaki go widzą osoby z daltonizmem czy redukujący jasność obrazu do minimum*.
Przełączanie pomiędzy poszczególnymi trybami następuje po naciśnięciu jednego przycisku na przedniej ściance monitora lub automatycznie – dzięki aplikacji ScreenManager Pro for LCD.
Funkcja FineContrast jest jednak stale rozwijana. Wraz z modelami, które umożliwiają transmisję danych do i z monitora czy to z wykorzystaniem protokołu DDC/CI, czy poprzez interfejs USB, dołączana jest aplikacja ScreenManager Pro for LCD. W środowisku Windows umożliwia ona zdefiniowanie domyślnego trybu pracy, jak również przypisanie trybu funkcji Fine Contrast dla konkretnych aplikacji i automatyczną jego zmianę w przypadku uruchomienia / przełączenia się na dany program. Aplikacja udostępnia ponadto tryb Window Movie, w którym obraz w oknie odtwarzacza multimedialnego wyświetlany jest jaśniej w stosunku do reszty ekranu. Co to daje w praktyce? Wyraźniejszy i czystszy obraz, zwiększający komfort oglądania materiałów video – np. filmów zapisanych na krążkach DVD.
* W trybie EyeCare, po dotknięciu zaledwie jednego przycisku, jasność zostaje zredukowana do 3 cd/m2. Zminimalizowanie tego parametru powoduje bardziej komfortową pracę w ciemnych pomieszczeniach, takich jak na przykład pracownie CAD.

Praca z obrazem o innej rozdzielczości niż naturalna


Podczas pracy z mniejszą rozdzielczością niż naturalna lub gdy obraz ma inne proporcje niż 16:10, użytkownik może skorzystać z funkcji skalowania, aby powiększyć obraz proporcjonalnie lub zwiększyć w taki sposób, by wypełnić cały ekran. Jest to bardzo użyteczne podczas przesyłania danych przy wykorzystaniu sygnału DVI w standardzie single link. Można wygładzić lub wyostrzyć obraz korzystając z pięciostopniowej skali.

Łatwiejsze korzystanie z przycisków menu

Profesjonaliści z dziedziny grafiki często pracują w zaciemnionych pomieszczeniach, gdzie może być ciężko odczytać oznaczenia na przyciskach regulacyjnych monitora. Niektóre modele, tak jak w przypak posiadają możliwość wyświetlania oznaczeń przycisków na monitorze, dzięki czemu nawigacja staje się o wiele prostsza.

Niski czas reakcji matrycy

Bolączką większości monitorów LCD są wysokie czasy reakcji matrycy. Sprawiają one, że przy oglądaniu filmów lub w grach komputerowych obraz staje się rozmyty i niewyraźny. Aby zapewnić doskonałą jakość dynamicznych obrazów większość modeli monitorów EIZO serii FlexScan wyposażono w układ overdrive, który dotychczas wykorzystywanym był głównie w telewizorach LCD.
Technologia Overdrive Circut, poprzez kontrolę napięcia każdego piksela, usprawnia wyświetlanie ruchomych obrazów. Overdrive to rozwiązanie, skracające czas zmiany jasności piksela nie tylko między minimalną,
a maksymalną wartością, ale – co bardzo istotne – również pomiędzy poszczególnymi odcieniami. Dzięki temu, obraz nawet w dynamicznych scenach pozostaje kryształowo ostry i wyraźny.

Indeks EcoView – bieżąca kontrola oszczędności
EcoView wyświetla poziom oszczędzania energii w korelacji z jasnością monitora, aby uświadamiać i zachęcać ludzi do ochrony środowiska podczas pracy. Gdy indeks EcoView jest w pełni podświetlony, monitor działa optymalnie, jeśli chodzi o pobór energii.Szeroka przestrzeń barwna

Dostępne wersje z podstawą Height Adjustable
Wielkość przekątna 61 cm (24,1")
Typ IPS (z układem overdrive)
Kąty widzenia (poziom, pion) 178°, 178° (przy współczynniku kontrastu 10:1)
Jasność 270 cd/m²
Kontrast 850:1
Czas reakcji 13 ms (typowa); 5 ms (półtony)
Rozdzielczość naturalna 1920 × 1200
Aktywna powierzchnia robocza 518.4 × 324 mm
Widoczna powierzchnia ekranu przekątna: 611 mm
Wielkość piksela 0,270 × 0,270 mm
Stopień odwzorowania przestrzeni barw Adobe RGB: 98%, NTSC: 102%
Tablica kolorów LUT 12-bitów na kolor
Przetwarzanie kolorów 16-bitów na kolor
Paleta barw DVI: 16,77 miliona z palety 68 miliardów
Displayport: 1,07 miliarda z palety 68 miliardów
Kolory obudowy czarny
Taktowanie piksela sygnał cyfrowy: 164,5 MHz; sygnał analogowy: 170 MHz
Częstotliwość odświeżania (poziomo, pionowo)
(sygnał analogowy)
31 – 76 kHz, 59 – 61 Hz
Częstotliwość odświeżania (poziomo, pionowo)
(sygnał cyfrowy)
31 – 76 kHz, 49 – 86 Hz (VGA Text: 69 – 71 Hz)
Złącza sygnałowe DVI-I 29 pin x 2, DisplayPort
Porty USB / Standard 1 upstream, 2 downstream / USB 2.0
Zgodność z HDCP DVI-I, Displayport
Plug & Play VESA DDC 2B
Wymagania energetyczne AC 100 – 120 V, 200 – 240 V; 50/60 Hz
Zużycie energii 95 W (maksymalnie), 48 W (typowo)
Tryb oszczędności energii mniej niż 0,9 W
Regulacja wysokości 82 mm
Pochylenie / obrót / pivot 40° w górę, 0° w dół / 35° w lewo, 35° w prawo / 90°
Wymiary
(szerokość × wysokość × głębokość) z podstawą Height Adjustable: 566 × 456 – 538 × 230 mm
bez podstawy: 566 × 367 × 85 mm
Waga z podstawą FlexStand: 10,7 kg
bez podstawy: 7,1 kg
Tryby wyświetlania Color Mode (Text, Picture, Movie, sRGB, User1, User2, User3), Auto Fine Contrast
Funkcje EcoView Auto EcoView, EcoView Index
Regulacja obrazu zegar, faza, położenie, korekcja zakresu sygnału wejściowego (Auto), wielkość obrazu (pełen ekran, powiększony, normalny)
Regulacja koloru jasność, kontrast, niezależna regulacja 6-kolorów, temperatura, gamma, nasycenie, odcień, wzmocnienie, Contrast Enhancer, Outline Enhancer, reset
Oszczędność energii (sygnał analogowy) Power Save (VESA DPMS), Eco Timer
Oszczędność energii (sygnał cyfrowy) PowerSave (DVI DMPM, DisplayPort Rev. 1.1.a), Eco Timer
Inne ustawienia przełączanie źródła sygnału, informacje o produkcie (model, numer seryjny, rozdzielczość, licznik czasu pracy), ustawienia menu OSD, auto wyostrzanie, ustawienia trybów, blokada regulacji parametrów obrazu, blokada DDC/CI, wybór języka menu OSD, kontrolka zasilania, reset
Certyfikaty i standardy znak zgodności z CUDO, TCO Displays 5, TÜV/Ergonomics (including ISO 13406-2), TÜV/GS, c-Tick, CE, CB, UL (cTÜVus), CSA (cTÜVus), FCC-B, Canadian ICES-003-B, TÜV/S, VCCI-B, RoHS, WEEE, CCC, EIZO Eco Products 2009
Dostarczane akcesoria kable: zasilający, sygnałowe (DVI-D - DVI-D, DVI-I - D-Sub mini 15 pin), USB; EIZO LCD Utility Disk (ScreenManager Pro for LCD (USB), oprogramowanie ScreenSlicer, Profil ICC, instrukcja obsługi), instrukcja instalacji; karta gwarancyjna
Gwarancja 5 lat
Dodaj komentarz do
Wpisz "abrakadabra" w pole obok:
10 9 8 7 6 5 4 3 2 1

Oblicz Ratę

* Rata wyliczona przez nasz kalkulator może się nieznacznie różnić od raty ustalonej przez bank. Obliczenia przeprowadzone za pomocą symulatora rat mają charakter orientacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66. § 1 kodeksu cywilneg.

Aparaty Cyfrowe, Canon, Case Logic, Kodak, Lowepro, Nikon, Panasonic, Pentax, Samsung, Sandisk, Sigma, Sony pamięci flash sandisk, flash sandisk, pamięci sandisk, cyfrówki Pentax, body Pentax, pentax obiektywy, aparaty cyfrowe pentax, cyfrówki Kodak, aparaty cyfrowe kodak, cyfrówki Nikon, Nikon body, lustrzanka nikon, aparaty cyfrowe nikon, cyfrówki Sony, Sony body, lustrzanka sony, aparaty cyfrowe canon, cyfrówki Canon, Canon body, lustrzanka canon, obiektywy canon, aparaty cyfrowe sony, cyfrówki Sigma, Sigma body, Sigma obiektywy, lustrzanka Samsung, body Samsung, kompakty Panasonic, cyfrówki Panasonic, torby Case Logic, pokrowce Case Logic, plecaki Case Logic, torby Lowepro, plecaki Lowepro, pokrowce Lowepro, pokrowce Delsey, obiektywy Tamron,