Samyang 800mm F8 MC IF Mirror

Samyang 800mm F8 MC IF Mirror

Cena: 799,00 zł
Koszty wysyłki od 15 zł
Produkt niedostępny

Podpięcie obiektywu do korpusu aparatu uwarunkowane jest posiadaniem Adaptera T2

Samyang 800mm MC to niesamowity obiektyw lustrzany skonstruowany specjalnie do ekstremalnych zbliżeń. Doskonale sprawdza się w fotografii przyrodniczej, astrofotografii, fotografii szpiegowskiej i wszędzie tam, gdzie potrzebne jest naprawdę duże przybliżenie obrazu. Konstrukcja obiektywu zaprojektowana i wykonana jest niezwykle starannie, z wykorzystaniem wysokiej klasy materiałów. Wszystkie soczewki wykonano ze szkła optycznego na które dodatkowo nałożono powłoki antyrefleksyjne zapewniające wysoką transmisję światła. Obudowa natomiast wykonana jest z trwałego metalu i pomalowana w kolorach biało czarnych, co zapewnia niesamowity wygląd.

Oczywiście przy posługiwaniu się obiektywem o tak długim zakresie ogniskowych statyw jest bardzo wskazany, jednak w niektórych sytuacjach, można pokusić się o wykonanie zdjęć "z ręki". Ostrość ustawiana jest manualnie, co jednak nie nie stanowi utrudnienia, ponieważ układy AF aparatów zazwyczaj nie pracują poprawnie przy ogniskowych ponad 600mm.

Kolejną ważną cechą tego obiektywu jest uniwersalne mocowanie T2 pozwalające zamocować go do wszystkich systemów lustrzanek po zastosowaniu odpowiedniego adaptera T2. Tutaj sprzedawany jest obiektyw w zestawie z adapterem do lustrzanek Canon ale dostępne są również adaptery do systemów: Nikon/Fuji, Minolta/Sony, Pentax/Samsung, Olympus. Dzięki takiemu rozwiązaniu zmieniając aparat wystarczy jedynie dokupić niedrogi adapter, nie trzeba natomiast wymieniać obiektywu.

Oczywiście przy posługiwaniu się obiektywem o tak długim zakresie ogniskowych statyw jest bardzo wskazany, jednak w niektórych sytuacjach, można pokusić się o wykonanie zdjęć "z ręki". Ostrość ustawiana jest manualnie, co jednak nie nie stanowi utrudnienia, ponieważ układy AF aparatów zazwyczaj nie pracują poprawnie przy ogniskowych ponad 600mm.

W zestawie znajduje się adapter T2, praktyczny futerał do transportu i przechowywania, dekielki ochronne oraz pudełko. Dodatkowo, można dokupić do niego dedykowany konwerter x2 dzięki czemu uzyskuje się ogniskową 1600mm. Warto podkreślić, że przy stosowaniu obiektywu z aparatami APS-C ogniskową należy dodatkowo pomnożyć przez 1,5x będzie to więc 1200mm a po zastosowaniu konwertera 2400mm.

Producent: Samyang
Model: Samyang 800mm MC f/8,0
Typ obiektywu: Teleobiektyw lustrzany
Ogniskowa: 800 mm
Światłosiła: f/8,0
Pole widzenia: 3 o
Ostrość od: 3,5 m
Minimalna przysłona: f/8,0
Liczba listków na przysłonie: brak
Mechanizm autofokusa: MF
Konstrukcja: 8 elementów / 8 grup
Rozmiar filtra: 111 mm
Tryb Makro: Nie
Dostępne mocowania: T mount
Wymiary: 144 mm
Waga: 956 g

Obiektyw objęty jest 36 miesięczną gwarancją.
Dodaj komentarz do
Wpisz "abrakadabra" w pole obok:
10 9 8 7 6 5 4 3 2 1

Oblicz Ratę

* Rata wyliczona przez nasz kalkulator może się nieznacznie różnić od raty ustalonej przez bank. Obliczenia przeprowadzone za pomocą symulatora rat mają charakter orientacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66. § 1 kodeksu cywilneg.

Aparaty Cyfrowe, Canon, Case Logic, Kodak, Lowepro, Nikon, Panasonic, Pentax, Samsung, Sandisk, Sigma, Sony pamięci flash sandisk, flash sandisk, pamięci sandisk, cyfrówki Pentax, body Pentax, pentax obiektywy, aparaty cyfrowe pentax, cyfrówki Kodak, aparaty cyfrowe kodak, cyfrówki Nikon, Nikon body, lustrzanka nikon, aparaty cyfrowe nikon, cyfrówki Sony, Sony body, lustrzanka sony, aparaty cyfrowe canon, cyfrówki Canon, Canon body, lustrzanka canon, obiektywy canon, aparaty cyfrowe sony, cyfrówki Sigma, Sigma body, Sigma obiektywy, lustrzanka Samsung, body Samsung, kompakty Panasonic, cyfrówki Panasonic, torby Case Logic, pokrowce Case Logic, plecaki Case Logic, torby Lowepro, plecaki Lowepro, pokrowce Lowepro, pokrowce Delsey, obiektywy Tamron,